TJ Slovan Dubovce

predseda: Ing. Tomáš Milota

podpredseda a pokladník: Mgr. Tomáš Mikula

členovia výboru: Roman Pollák, Miroslav Sprušanský, František Matúš, Milan Huťťa, Martin Kudláč, Timotej Pekar

hospodár: Branislav Biskupič

VII.LIGA FELBER-DOSPELÍ-MO OBFZ SE (2022/2023)

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/obfz-senica/s/4252/

https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/obfz-senica/s/4252/tabulky/

V najbližšej budúcnosti nie sú naplánované žiadne udalosti.

Všetky udalosti

História

Hoci TJ Orol – pôsobiaci v obci od roku 1925 zakúpila prvú koženú futbalovú loptu až v roku 1931, organizovaná TJ vznikla až omnoho neskôr. Bolo to v roku 1952 na podnet Jozefa Machlicu. Vďaka jeho iniciatíve vzniklo na Vlčkovianskych lúkach futbalové ihrisko.  V priebehu mnohých rokov činnosti sa v družstve vymenilo veľa športovcov, ale aj funkcionárov. Od zrodu futbalu až do roku 1959 stál na čele TJ Vendelín Biskupič. Po jeho odchode bola činnosť futbalového oddielu  utlmená. K znovuzrodeniu prišlo v roku 1962, keď bol futbalovým účastníkom IV. triedy okresnej súťaže. Po dvoch rokoch  sa futbalistom podarilo postúpiť do III. triedy.


V roku 1977 vznikol v obci moderný areál s novou trávnatou plochou s kabínami a sociálnymi zariadeniami. V tomto roku, keď si členovia TJ pripomínali 25. výročie vzniku, sa miestni hráči stretli s účastníkom I. ligy Jednotou Trenčín. O päť rokov neskôr odohrali futbalisti pri príležitosti 30. výročia priateľský futbalový zápas s internacionálmi Slovana Bratislava.


Po dlhom účinkovaní v III. triede si v roku 1986 vybojovalo mužstvo postup do II. triedy okresnej súťaže. Bol to veľký úspech. Pri príležitosti osláv 35, výročia t.j. v roku 1987 si hráči zmerali sily s mužstvom Zbrojovky Brno.

Zverejnené 12. januára 2023.
Upravené 25. marca 2023.