Preskočiť na obsah

Chvojnický pohár 16.7.2023

Zverejnené 17.7.2023.

Kategória


V nedeľu sme sa zúčastnili tradičného letného turnaja „chvojnický pohár“, ktorý tento rok organizovalo TJ Družstevník Popudinské Močidľany. Tradiční účastníci turnaja sa museli popasovať nielen medzi sebou, ale aj s veľmi náročným počasím. Určite to malo vplyv na kvalitu zápasov a aj návštevnosť, pretože teplo bolo vážne úmorné.
Napriek tomu sa s tým domáci usporiadatelia popasovali výborne a diváci si mohli vychutnať dobrú cigánsku, guláš, pivko či Kofolu. Pre deti boli nachystané detské ihrisko a nafukovací hrad. Počas turnaja bola zabezpečená aj živá hudba, čiže zo strany organizátora, turnaj pripravený výborne.
K zápasom musíme povedať, že všetky mužstvá nastúpili v neúplných zostavách, keďže je dovolenkové obdobie.
Prvý zápas odohrali domáci s FK Oreské, ktoré vyhralo 4:0.
Druhý zápas sme odohrali my s TJ Chvojničan Radošovce, v ktorom sme vyhrali 4:0. V zápase sme využili už viaceré nové tváre v našom mužstve.
V zápase o 3. miesto si to teda rozdali domáci TJ Družstevník Popudinské Močidľany s TJ Chvojničan Radošovce. Zápas skončil lepšie pre domácich, a teda na domácom turnaji obsadili tretie miesto.

Vo finále sme sa stretli s FK Oreské. Ako sme písali vyššie, my sme využili už viacerých nových hráčov, naopak súper nastúpil s pomerne mladými puškami. V zápase dokázali držať krok do polčasu, potom sa prejavili skúsenosť a už vyššia tréningová záťaž z našej strany. Zápas sme vyhrali a dokázali sme obhájiť výhru tretíkrát.

Turnaj splnil účel, poslúžil na zohratie hráčov, vyskúšanie nových tvárí a ich zapracovanie, dal nám zrkadlo na čom je potrebné zapracovať a že nás čaká ešte veľa práce pred novou sezónou.

Ďakujeme TJ Družstevník Popudinské Močidľany za pozvanie, všetkým mužstvám za férové zápasy a fanúšikom za podporu.